Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Skład Rady Uczelni

prof. Mirosław Ząbek

Przewodniczący Rady Uczelni.
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Mirosław Ząbek jest specjalistą w zakresie neurochirurgii i neurotraumatologii, kierownikiem Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego przy Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim. Wieloletni konsultant krajowy w dziedzinie neurochirurgii.
Wykonał blisko trzy tysiące operacji tętniaków mózgu. Jako jeden z nielicznych na świecie przeprowadził serię operacji mózgu w krążeniu pozaustrojowym i głębokiej hipotermii. Ponadto, zasłynął przeprowadzeniem pionierskich w Polsce operacji, takich jak operacja wszczepienia stymulatora mózgu w leczeniu dystonii, operacja wszczepienia elektrod do głębokich struktur mózgu w zespole Tourette’a, seria operacji głębokiej stymulacji mózgu chorych z choroba Parkinsona.
Autor lub współautor ponad 170 publikacji z zakresu medycyny, w tym książek prac poglądowych i rozdziałów w podręcznikach. Redaktor podręcznika pt. "Zarys neurochirurgii dla lekarzy i studentów medycyny". Członek towarzystw naukowych, w tym m.in. dwukrotnie prezes Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów.

Robert Dobrzycki

Prezes, założyciel i współwłaściciel Panattoni Robert Dobrzycki ukończył studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i uzyskał międzynarodowy tytuł FRICS – Członka Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców. Od 1999 związany jest z branżą nieruchomości. Rozpoczął karierę w amerykańskiej firmie deweloperskiej Menard Doswell & Co

W 2005 założył Panattoni w Europie. Firma obecna jest w 17 krajach europejskich, Indiach i Arabii Saudyjskiej i jest największym deweloperem magazynowym w Europie. Jest również założycielem takich firm jak Harden Construction, Blue Assets czy Newport Fund. Dobrzycki jest laureatem wielu prestiżowych nagród. W 2020 otrzymał nagrodę Człowieka Dekady Prime Property Prize za wkład w rozwój rynku magazynowego. W 2023 został uhonorowany Wektorem, nagrody przyznawanej przez Pracodawców RP za szczególny wkład w przedsiębiorczość w Polsce a w 2024 – Lifetime Achievement in Real Estate za całokształt pracy w ramach międzynarodowego wydarzenia CEE Quality Awards.

W marcu 2024 roku powołał do życia Fundację Roberta Dobrzyckiego, której misją jest rozwój społeczny oraz promocja Polski i polskiej przedsiębiorczości na arenie międzynarodowej. Współpraca z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, mecenat nad Nagrodą Literacką „Nike” czy partnerstwo przy XIX Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym im. Fryderyka Chopina to tylko niektóre z projektów Fundacji. W 2024 roku Fundacja przyznała pierwszą edycję wyróżnień „Koliber” – nagrodę finansową za wyjątkowy talent i rozwój otrzymały: skrzypaczka Katarzyna Ratajczak oraz lekarz – doktor Katarzyna Muras - Szwedziak.

prof. Roman Kapuscinski

Prof. Roman Kapuscinski ukończył studia doktoranckie w dziedzinie systemów produkcyjnych i operacyjnych oraz zdobył tytuł magistra z administracji przemysłowej na Carnegie Mellon University. Dodatkowo odbył semestralne studia MBA w Kent State University oraz zrealizował wszystkie wymagane kursy do uzyskania tytułu magistra z ekonomii i matematyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jego badania koncentrują się na zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz na przecięciu aspektów operacyjnych z marketingiem i finansami. Obejmują one zagadnienia takie jak wartość informacji w koordynacji elementów łańcuchów dostaw, optymalne projektowanie systemów produkcyjno-magazynowych z ograniczeniami zdolności, efektywność jako funkcja własności w analizie łańcucha wartości oraz wyznaczanie czasów realizacji zamówień (lead-time quotation). Ostatnio jego praca rozszerzyła się na obszar ustalania cen na rynkach energetycznych oraz wpływ zachowań klientów na decyzje operacyjne.

Jest Associate Editorem w czasopismach Management Science oraz Operations Research. Sześć artykułów, które napisał wraz ze swoimi studentami, zostało finalistami bądź zwycięzcami różnych konkursów na najlepsze prace naukowe. Trzykrotnie otrzymał Teaching Excellence Award, przyznawaną przez studentów Ross. Kapuściński współpracował badawczo z wieloma firmami oraz doradzał przy licznych projektach MBA i Tauber.

prof. Marek Karliner

Prof. dr Marek Karliner jest fizykiem, specjalistą z dziedziny fizyki cząstek elementarnych, członkiem zagranicznym Polskiej Akademii Umiejętności. W latach 2003-2005 Visiting Professor w Cavendish Laboratory Uniwersytetu w Cambridge. Od 2015 r. dyrektor Instytutu Badań Zaawansowanych Tel Aviv University. Członek Międzynarodowej Komisji Rewizyjnej powołanej w 2019 r. dla przeglądu działalności badawczej kolaboracji doświadczalnej BESIII w Instytucie fizyki Wysokich Energii w Pekinie. Od 1 stycznia 2021 r. Przewodniczący Izraelskiego Komitetu ds. fizyki Wysokich Energii i przedstawiciel Izraela w Radzie Nadzorczej CERN-u. Członek Rady Uczelni UW w latach 2021-2024.

Autor ponad 200 prac naukowych, mających blisko 43 000 cytatów i indeks Hirscha 53. W swoich pracach, prof. Karliner przewidział istnienie i cechy szeregu cząstek elementarnych, m.in. tzw. pentakwarków oraz barionów zawierających dwa kwarki powabne. Predykcje te zostały dokładnie potwierdzone doświadczalnie przez eksperyment LHCb w CERN-ie. W pracy ogłoszonej w 2017 r. w "Nature", opisał kwarkową analogię fuzji jądrowej, proces uwalniający wielokrotnie większą energię niż standardowa fuzja jądrowa. W kolejnej pracy z 2017 r., wybranej przez redakcję "Physical Review Letters" jako Editor’s Choice, przewidział istnienie i masę stabilnych, podwójnie ciężkich tetrakwarków, zawierających dwa kwarki b i dwa lekkie antykwarki. Jest to pierwszy powszechnie akceptowany przykład stabilnego hadronu egzotycznego.

Mateusz Mossakowski

Przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego.